Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Alaturka Sevenler Çeyizlik Erkek Mendil Kullanıyor

Her ne kadar modern çağa ayak uydurmaya çalışılsa da insanlar, nişan gibi geleneksel ritüelleri gerçekleştirme dönemlerinde alaturkadan vazgeçemiyor. Geçmişten gelen bir adet olarak nişan alışverişinde çeyiz için gerekli olanlar arasında damat bohçası ve gelin bohçası bulunuyor. Bu iki bohçada da ayrı ayrı olmazsa olmazlar yer alıyor.

Gelin çeyizinde de yer alan mendil, damat bohçasına da aranıyor. Erkek mendil, çeyiz alışverişlerinde kaynanaların almak istedikleri arasında yer alırken, günümüzde mendil kullanımı söz merasimde, gelen davetlilere armağan olarak da verilenler arasındadır.

Damat Mendili Birçok Yerde Bizimle

Damat mendili için alaturka bir çeyiz ritüeli demiş olsak da hala bize geçmişin güzel yanlarını yansıtan adetleri sergileyen dedelerimiz de kullanmaktadır. Özelikle bayramlarda el öpen küçüklerine mendil içerisinde armağanlar sunmaktadır. Çeyizlik erkek mendil öylesine maneviyat içeren bir değerdir ki bazen bayramlarda gözleri doldurur, bazen bir anı olarak geçmişe götürür, bazen ise nişan bohçalarında oluşu ile yüz güldürür.

Yüzde yüz pamuklu dokuması ile teri ve ıslağı da emen özelliği sayesinde sağlıklı bir yaşam aracı da olmaktadır. Sıcak yaz günlerinde fazla terleme durumlarında bu teri çekecek pamuklu bir bez ararız. Havlu bu durumlarda kaba kaçıyor, bez basit kalıyor.

En şık ve moderni mendil oluyor. İnce dokuması, pamuklu lifleri ile hem cepte taşınabilir, hem de boyunda bulundurulabilir özelliği sayesinde erkek mendil beyler kadar kadınlar da erkek mendil kullanmanın verdiği rahatlığı ve pratikliği yaşıyor. Şıklığını kenar işlemesinden, kesiminden, renginden alan bu modeller, İtalyan modasının da bir ürünü olmaktadır.

Farklı renk alternatifleri bulunan pierre cardin beyaz mendil, işlemesiz sade modelleri ile her yaşa ve herkese rahatlıkla uyum sağlıyor. Tekli ve çoklu olarak satılan mendiller, uygun fiyatı ile herkesin sahip olmasına da yardımcıdır. 

   
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.