Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Damat Çeyiz Seti Alışverişinde Neler Alınır?

Mutlu bir yuvaya sahip olmak için atılan ilk adımdan sonra gelin annelerini bir telaş alır. Damat çeyiz seti içerisinde neler bulunur diye düşünmeye başlar. Bu özel bohçanın tam ve eksiksiz olarak hazırlanmasına önem veren anneler, kızlarının özel gününde noksansız olarak gereken ritüeli en iyisi ile, en kalitelisi ve şık sunumlu olanı ile tamamlamak ister. Peki ama damat bohçasında bulunması gerekenlerin hazırlanması için damat çeyiz seti alışverişinde nelerin alınması gerekiyor?

Bu alışveriş için tıpkı gelin alışverişinde olanların bulunması gerekiyor. Gelinlere alınan 6’lı gecelik takımı, erkekler için 5’li pijama takımı olarak hazırlanmıştır. Gelinler için tasarlanan tüylü terlikler erkek çeyiz alışverişinde damat terliği olarak karşılık bulmuştur.

Ardından kaliteli kumaşlarla dokunmuş, markası ile başarılı işlere imza atan iç çamaşırı markalarından tercih edilmiş damat iç çamaşırları geliyor. Çift çift atletler, slipler, boxerlar alınmalıdır. Çorap ve mendil de erkek çeyiz alışverişinde yer alırken, damat tıraş takımı da bu alışverişin baş rolünde kendine bir yer edinmiştir.

Damat Çeyiz Bohçasını Toparlıyor

Damat adayları için de tıpkı gelin adayı için çıkılan nişan alışverişi ritüeli gerekmektedir. Özel tıraş losyonları, kremler de yer alırken bütün bunların sunulması için de ya gösterişli bir damat bohçası ya da gösterişli bir damat sandığına sahip olunması gerekiyor.

Damat çeyiz bohçası alışverişinde maddi duruma göre elektronik tıraş makinesi, gömlek, kravat, kemer ve cüzdanı da içerisinde bulunduran deri takım alınabilir. Erkek çeyiz alışverişi, gelin bohçası damat ailesi tarafından teslim edildikten kısa bir süre verilmesi gerekmektedir. Genellikle nişan sonrasına denk gelir.

Eğer nişan öncesi bu alışveriş yapılırsa, düğüne kadar rahat bir nefes alabilirsiniz. Her ne kadar eğlenceli gibi gözükse de yeni evlenecekler en çok bu alışveriş esnasında yorgunluk yaşıyor ve strese giriyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.