Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Çeyizin Star Parçası Çeyiz Sandığı

Gelin adayları çeyiz alışverişi esnasında aldıklarını şık bir sandık içerisinde saklamak ister. Yalnızca çeyiz alışverişinde alınanlar değil, annelerinin çeyizleri için hazırladığı el emeği göz nuru olan hepsi birbirinden değerli işlemelerini, dantellerini, oyalarını, örtülerini de şık ve korunaklı bir sandıkta saklamak ister.

Kültürümüzden kalan en güzel miraslarımızdan olan gelin sandıklarının, yüzyıllardır önemini kaybetmediğini Çeyiz Sandığı modellerinin hala revaçta olması ile anlıyoruz. Kültürümüzün en çok ortaya çıktığı ve anıldığı dönemlerden olan evlilik arifesinde hem gelinler nişan sandığının olmasını istiyor, hem de damat anneleri bir kayınvalide olarak en iyisini, en şık olanı, en kaliteli ve uzun ömürlü kullanılabilir olması ile evladiyelik statüsünde yerini alanı tercih ediyor.

Çeyiz Sandığı Yatak Odasındaki Şıklık

Çeyiz Sandığı, tek parça olabildiği gibi ikili takımlar halinde de ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak ebatları 60 cm boy, 35 cm en, 40 cm yükseklik olurken, küçük sandıklar daha portatif olabilecek ebatlarda tasarlanmıştır. 15 cm yüksekliği, 30 cm uzunluğu, 20 cm eni olan bu küçük sandıklarda ise aksesuarlar saklanabilir.

İçi ve dışı satenlerle, kadifelerle, taşlarlar süslenmiş olup, ayak kısımları oymalı ahşaplarla hazırlanmam Çeyiz Sandığı yalnızca gelin adaylarının nişan alışverişinin olmazsa olmazlarından olmuyor. Sandık ihtiyacı duyan her kadın tarafından tercih ediliyor. Şık görünümü sayesinde yatak odasında bir aksesuar olarak da kullanılabilir olan sandıkların renkleri genellikle daha soft tonlarda oluyor.

Saflığın, temizliğin, masumluğun simgesi de olan beyaz, krem, ekru, uçuk pembe ve pudra pembesi tonlarının gelinler tarafında daha fazla tercih edilmesi de yine bu sebeple oluyor. Mutlu bir yuva kurmanın hayaliyle alışveriş yapan ailelerin, istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan sandıklar isteğe bağlı olarak farklı ebatlarda da mevcuttur. 

   
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.