Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sultanlara Yaraşır Ayna Tarak Seti

Gelin adaylarına özel ayna tarak seti, oldukça köklü bir geleneğimizin parçasıdır. Bunu Osmanlı dönemlerinde resmedilmiş tablolardan da görmek mümkündür. Osmanlı kadınlarının resmedildiği tablolarda çoğu zaman kadınlar ellerinde tuttukları bir aynaya bakarlar.

Bazen ise bir elinde ayna, diğer elinde tarağı ile saçını tararken resmedilebilir. Böylesi köklü bir geleneği günümüze kadar taşıyan ayna tarak seti, farklı modelleri ile her tarzdan geline hitap ediyor. Özel kutusu içerisinde bir adet ayna, bir adet tarak, bir adet fırça, bir adet de çanta ve cepte taşınabilir küçük aynası bulunan ayna ve tarak setinin şıklığı göz dolduruyor.

Tabloları Süsleyen Ayna Tarak Seti

Gümüş renkli, işlemeli, fırça ile ayna arkasında taşlı motifleri bulunan, kadife yatağında sunulan ayna tarak seti, çeyizlerin olmazsa olmazıdır. Çeyiz için alınabileceği gibi şıklığı ve zarifliğiyle hediye olarak da alınabilir. Hoş bir hediye paketi yaptırıldığında, ev görmesine, doğum gününe, lohusa ziyaretine, anneler gününe, sevgililer gününe alınabilir.

Çok eskilere ait bir hediye hikayesi vardır. Geçmiş zamanlardan bir bey, sevdiğine hediye almak ister ve ne alacağına düşünür. Öyle bir hediye olmalıdır ki sevdiğine yaraşır olmalıdır. Düşünür, düşünür ve ayna almaya karar verir. Bey, sevdiğine aynayı verdiğinde sevilen şaşırır. Ayna beklemediği bir hediyedir. Sevdiğinin bu şaşkınlığını gören bey açıklama yapar, “sana senden güzel bir hediye alamazdım”.

İşte ayna böylesi büyük aşkların hediyesidir. En güzele, en güzeli hediye etmektir. Bu hikayede de gördüğümüz üzere en güzel hediye ayna tarak seti olacaktır. Sevdiklerine sevdiğinizi, onları güzel bulduğunuzu söylemenin bir diğer yolu da ayna hediye etmektir. İster çeyiz için, ister önemli bir gün için veya herhangi bir sebebi olmaksızın hanımları mutlu etmek için ayna tarak seti en iyisi olacaktır.

   
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.